четвер, 23 червня 2016 р.

Сервіси для створення дидактичних матеріалів

Дидактичний матеріал — особливий тип наочного навчального посібника, переважно карти, таблиці, набори карток з текстом, цифрами або малюнками, реактиви, рослини тощо, які роздаються учням для самостійної роботи в класі і вдома або демонструються вчителем перед усім класом. Вікіпедія
До сервісів для створення дидактичних матеріалів можна віднести ті, що дозволяють створити щось на зразок карток чи таблиць.

Flashcard Machine
 Онлайн сервіс Flashcard Machine створений для підготовки дидактичних матеріалів в ігровій формі у вигляді наборів карток. Матеріали на картках можуть бути у вигляді тексту, зображень, звуку, посилань. Питання готового набору карток при запуску тасуються випадковим чином. Для початку роботи необхідно зареєструватися. Сервіс підтримує кирилицю. Є можливість виступати в ролі вчителя, студента і організувати групову роботу з картками. Є велика колекція готових карток, розкладена по темам, віком. Опис і інструкція по роботі з сервісом.

JeopardyLabs 
Онлайн сервіс JeopardyLabs призначений для генерації тематичних вікторин. Для початку роботи на сервісі не потрібно реєструватися. Тільки ввести пароль для редагування. Сервіс підтримує кирилицю. Після заповнення даними сервіс запропонує посилання для роботи з вікториною. Опис і інструкція по роботі з сервісом.

JigsawPlanet 
Онлайн сервіс для генерації пазлів з вихідних графічних зображень (фотографій) JigsawPlanet. Для початку роботи необхідно зареєструватися. Потім користувач створює альбом (и) і завантажує тематичні зображення, з яких сервіс пропонує створити різні за складністю та формою пазлів ігри. Створені роботи можна зберігати на сторінках сайтів у вигляді альбомів і як окремі роботи. Можна поділитися роботами в соціальних сервісах і за допомогою електронної пошти. Роботи можна створювати з загальним доступом (публічні) - для тих, хто має посилання, і приватні. Опис і інструкція по роботі з сервісом.

LearningApps 
Сервіс LearningApps призначений для створення інтерактивних навчально-методичних посібників з різних предметів. Сервіс заснований на роботі з шаблонами (заготовками) для створення роботи. Тематика різноманітна: від роботи з картами до розгадування кросвордів і створення карт знань. Сервіс підтримує кілька мов (російська мова підтримується на окремих шаблонах при заповненні контенту). Для початку роботи необхідно зареєструватися. Є велика колекція робіт, російською мовою зустрічаються тільки поодинокі матеріали, тому можна розраховувати тільки на свої роботи. Опис і інструкція по роботі з сервісом.

Wixie 
Wixie дозволяє малювати, додавати текст, додати картинку, і багато іншого. Це дає вам можливість спробувати Wixie (повна версія орієнтована на навчальні заклади) і апробувати в практичній діяльності. Безкоштовна версія не вимагає реєстрації і підтримує кирилицю. Школярі можуть використовувати в Wixie інструменти малювання, змінювати параметри тексту, картинок і вбудовувати голосові записи при розробці електронних публікацій і флеш-анімації.  Опис і інструкція по роботі з сервісом.

WordLearner 
Онлайн сервіс для створення дидактичних матеріалів (робочих листів, головоломок, вправ, карток та ігор) WordLearner. Для початку роботи необхідно зареєструватися (як студент, педагог, представник освітнього закладу). Сервіс англійською мовою, підтримує кирилицю. Є можливість створювати групи, класи, реєструвати школярів і вести статистику роботи в групі. Опис і інструкція по роботі з сервісом.

Zondle 
Освітній сайт Zondle не тільки надає безкоштовні онлайн дидактичні ігри для початкової та середньої школи, а й пропонує вчителю проявити творчість, підготувати захоплюючі ігри за допомогою одного з навчальних предметів. Досить зареєструватися в Zondle, вибрати тему і створити список обраних ігор.
Можливі три рівні створення освітнього ресурсу:

  1. Створення гри за шаблоном: Це найпростіший варіант. Учитель набирає ряд завдань по конкретній темі. Потім ви можете подивитися, як ваші завдання будуть реалізовуватися в наявних на сайті різних іграх. Кожна з ікон являє собою готову гру. Зупиняєте свій вибір на одній з них і вносите свої корективи. Ваші гри зберігаються на віддаленому сервері. Ви можете також вбудувати їх на свій сайт або блог. 
  2. Створення авторського пакета: Пакет являє собою послідовність сторінок, які можуть містити текст, зображення, відео, аудіо і, звичайно, Zondle ігри та обрані предметні теми. 
  3. Створення гри з нуля: Ви самі підбираєте персонажі, тло, стаціонарні об'єкти, ландшафт. Підбираєте звукові ефекти, а також ефекти анімації і пересування. І вже під цю гру придумуєте завдання. Конструктор дозволяє створювати ігри не тільки для індивідуальної роботи учня на комп'ютері, але і використовувати великий екран для фронтальної та групової роботи або інтерактивну дошку. 

На сайті створено спільноту вчителів, яке обмінюється створеними ресурсами. Для початку роботи необхідно зареєструватися, створити матеріали, позначити клас, і почати працювати з використанням нових можливостей. Втім, ви можете скористатися ресурсами навіть без реєстрації. Опис і інструкція по роботі з сервісом.

PurpozeGames 
Сервіс для створення тематичних ігор онлайн PurpozeGames. Для початку роботи необхідно зареєструватися. Сервіс підтримує кирилицю.
Можливі два варіанти створення ігор:

  1. Прив'язуючи до точки на зображенні питання з однозначною відповіддю. 
  2. Можливість дати альтернативний відповідь. 

За результатами гри ведеться рейтингування. Опис і інструкція по роботі з сервісом.

Study Stack
Онлайн сервіс Study Stack для створення дидактичних матеріалів для освіти. Порядок роботи з вашими матеріалами: це робота з текстом (питання і відповіді) і робота з графічними зображеннями та коментарями до них. Набравши один раз комплект запитань і відповідей, ви отримуєте декілька варіантів для генерації дидактичних матеріалів в ігровій формі. Готові роботи легко можна вмонтувати на сторінки сайтів, блогів, поділитися інформацією в соціальних мережах. Для початку роботи необхідно зареєструватися або скористатися аккаунтом від Facebook. Сервіс підтримує кирилицю. Крім ваших робіт ви можете скористатися колекцією робіт, створених педагогами світу. Опис і інструкція по роботі з сервісом.

Перепост из сайта http://pcti-ketrin.blogspot.com/2012/08/blog-post_28.html

Немає коментарів:

Дописати коментар

Додайте свій коментар

back to top